UudisedVaata veel

30. jaanuaril algab MustonenFest 2015

24 jaanuar 2015

Andres Mustoneni ja Hortus Musicuse 1989. aastal algatatud barokkmuusika kontsertide sari on aastate jooksul kasvanud mahukaks festivaliks, kandnud erinevaid nimesid, avardanud ajastupiire, toonud Eestisse hulgaliselt mainekaid muusikuid välismaalt ning jätkab juba neljandat aastat MustonenFesti nime all.

Kõlab Ellingtoni ja Stiili looming

23 jaanuar 2015

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester kutsub koos maestro Neeme Järviga põnevale rännakule džässi ja bluusimaailma, esitades kahe mustanahalise helilooja teoseid.

Galakontserdil esinevad Peterburi ooperitähed

23 jaanuar 2015

Seekordsed külalised tulevad Peterburi Mihhaili ooperiteatrist, kus külalisdirigendina töötab ERSOt juhatav Igor Tomaševski ja solistidena sopran Maria Litke (pildil), tenor Dmitri Golovnin ja bariton Aleksandr Kuznetsov.

Tallinna Klaveriduol täitub 40 aastat tegutsemist

10 jaanuar 2015

Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske - tuntud ka kui Tallinna Klaveriduo - tähistab 40. koostegutsemise aastat kontsertidega Tallinnas ja Pärnus.

Arvo Pärt on taas enim esitatud elav helilooja

08 jaanuar 2015

Arvo Pärt on juba neljandat aastat järjest maailmas enim esitatud elav helilooja, vahendab portaal Estonian World keskkonna Bachtrack statistikat.

Eesti Rahvusmeeskoori plaat Galina Grigorjeva loominguga kandideerib Aasta Klassikaalbumi tiitlile

07 jaanuar 2015

15. jaanuaril Nordea Kontserdimajas toimuval Eesti Muusikaauhinnad 2015 galal selgub lisaks popmuusikaparemikule ka Aasta Klassikalbum.

Madis Kolk pälvis preemia eesti muusika tutvustamise eest Hiinas.

07 jaanuar 2015

Välisministeeriumi andis üle 2014. aasta kultuuripreemiad, et tänada ja tunnustada Eesti loomeinimesi, kes on kultuuri kaudu aidanud kaasa Eesti rahvusvahelise maine tõstmisele ja tuntuse kasvatamisele.