Põhjamaade noorte sümfooniaorkester

esmaspäev 21. 08. 2017 19.00
Tallinn, Estonia kontserdisaal

Muusikute fond PLMF esitleb:
Põhjamaade noorte sümfooniaorkester

Susanna Andersson (sopran, Rootsi)
Jakob Koranyi (tšello, Rootsi)
dirigent Johannes Gustavsson (Rootsi)

KAVA
Britta Byström (s.1977) – Segelnde Stadt / Purjetamise linn

Anders Hillborg (s.1954) / Jean Sibelius (1865-1957) / Hugo Alfvén (1872-1960) / Edvard Grieg (1843-1907) – Lieder / Laulud
solist Susanna Andersson

Edward Elgar (1857-1934) – Cello Concerto / Tšellokontsert e-moll op.85
solist Jakob Koranyi

Jean Sibelius – Symphony nr.1 op.39 e-moll

Orkester Norden (ON) on üks väljapaistvamaid noorte sümfooniaorkestreid Põhja- ja Baltimaade piirkondades. Orkester koosneb noortest konservatooriumi õpilastest vanuses 15-25, kes saavad igal suvel kokku, et harjutada, naerda ning proovida, milline on elu professionaalses sümfooniaorkestris. Sel aastal toimuvad proovid Musikkens Husis võõrustajalinnas Aalborgis, Taanis. Sealt edasi viib kontserttuur orkestri Lätisse, Eestisse ja Soome. Sel aastal tähistab Soome oma 100. aastapäeva ning ON ootab põnevusega pidustustega ühinemist. Dirigendiks on rootslane Johannes Gustavsson, kes teab Orkester Nordenit eriti hästi, kuna ta on ka ise olnud orkestri liige mängides vioolat. Praegusel ajal on Johannes Wermlandi Ooperi peadirigent Rootsis ning töötab regulaarselt koos Helsingborgi Sümfooniaorkestriga. Johannes on olnud vanemdirigendiks Västerås Sinfoniettas, Põhjamaade Kammerorkestris ja Oulu Sümfooniaorkestris.

Susanna Andersson on sündinud Rootsis ning ta on tunnustatud oma kauni hääle tõttu. Susannal on olnud suuri rolle arvukates ooperimajades paljudes paikades üle terve maailma ning ta on esinenud mitmete mainekate orkestritega, mille hulka kuuluvad lisaks muudele ka Kopenhaageni Filharmoonia, Helsingi Filharmoonia, BBC Kontsertorkester jt. Samuti on rootsi muusik Jakob Koranyi kriitikutele muljet avaldanud oma elegantse ja helge stiiliga. Jakob on end kehtestanud kui üks huvitavamaid noori soliste Euroopa klassikalise muusika maastikul esinedes nii Barcelonas, Pariisis, Viinis kui mitmel pool mujal. Lisaks esinemisele koos Orkester Nordeniga 2017. aastal, mängib Jakob veel koos Orquesta Filmharmonica de Bogata ja Stockholmi Kuningliku Filharmooniaorkestriga.

Vaata kogu Tallinna Kammermuusika Festivali kava: http://plmf.ee/tallinna-kammermuusika-festival_est

Muusikute fond PLMF loodi Pille Lille eestvedamisel 7. veebruaril 2003. aastal eesmärgiga toetada igakülgselt andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel.

Kui soovite rohkem teada PLMF tegemistest ja saada osa eripakkumistest, siis liituge meie uudiskirjaga - http://www.plmf.ee/uudiskiri_est või jälgige meid FBs: facebook.com/plmf.ee

Tagasi kontsertide nimekirja