UudisedVaata veel

Eesti Kontserdi uue hooaja kontserdisarjade soodusmüük

22 aprill 2014

Kontserdisarjad ja üksikpääsmed soodsamad kuni 50%. Ainult kaks päeva! 22.–23. aprillini Estonia kontserdisaali kassades. Juba aastaid on Eesti Kontsert septembris, uue hooaja alul korraldanud algava hooaja kontserdipiletite soodusmüügi. Tulles vastu tõelistele muusikasõpradele, pakkumaks neile parimaid kohti saalis parima hinnaga, tuleme oma uue hooaja kavadega välja seekord juba pool aastat varem!

Kadri Voorand Group ja Hanna Paulsberg Concept alustavad ühist Eesti tuuri

17 aprill 2014

Armastatud eesti džässmuusiku Kadri Voorandi ansambel ja noore norra muusiku Hanna Paulsbergi Concept alustavad 22. aprillil oma esimest ühist tuuri Eestis, mis viib neid Jazzkaare raames Tartusse, Viljandisse, Tallinna ja Kuressaarde. Just lõppes neil ka tuur Norras, kus esinemisi saatis menu, ühe kontsertidest salvestas Norra raadio ning kogu sündmust kajastati kohalikus meedias. Nende muusika ja show teeb eriliseks näpuotsaga hullust ning määratul hulgal positiivsust.

Hiina staarpianist Yundi ETV ekraanil 17. aprillil ja Estonia kontserdisaalis juba 23. aprillil

15 aprill 2014

Hiinas on 20 miljonit noort lootustandvat pianisti - 25-aastane Yundi Li on nende suur eeskuju ja iidol. 2000. aastal, 18-aastaselt võitis ta kõige ihaldatuma klassikalise muusika tunnustuse - Chopini rahvusvahelise pianistide konkursi peaauhinna, olles selle võistluse noorim võitja.

"Klassikatähed 2014" võitja on viiuldaja Katariina Maria Kits

14 aprill 2014

ETV telekonkursi "Klassikatähed 2014" võitis 18-aastane viiuldaja Katariina Maria Kits, kes kogus publikuhääletusel ülekaaluka hulga hääli. Kokku oli saates helistajaid üle 10 0000. Finalistide galakontsert toimub kolmapäeval, 16. aprillil kell 18 Estonia kontserdisaalis.

Eesti Kontsert ja Pärnu kontserdimaja esitlevad: 11. Pärnu Ooperipäevad! 11.–12. juuli 2014

10 aprill 2014

Pikkade traditsioonidega Pärnu Ooperipäevad on pärast mõneaastast talvise toimumise perioodi tagasi suvepealinna suurürituste auväärses reas. Pärnu kontserdimaja juht Marika Pärk tõdeb, et ooperipäevade suvesse tagasi kolimine oli samm publiku tungival nõudmisel. „Ma saime oma lojaalseltelt püsikundedelt märku, et ooperipäevad ja Pärnu suvi lihtsalt kuuluvad kokku ja looduse vastu ei saa!“ tunnistab Pärk.

Galina Grigorjeva esimene autoriplaat ja esitluskontsert

10 aprill 2014

Eesti Rahvusmeeskoor on salvestanud heliplaadi Eestis elava tähelepanuväärse vene helilooja teostega. Ukrainas sündinud ning Simferoopolis ja Odessas õppinud helilooja Galina Grigorjeva tuli 1994. aastal Eesti Muusikaakadeemiasse, õppima Lepo Sumera juhendamisel.

Peterburi Jaani kirik on nüüd Eesti riigi valduses

09 aprill 2014

2011. aasta veebruaris avatud Peterburi Jaani kirik oli kuni viimase ajani ebakindla juriidilise staatusega. Kolm aastat väldanud õiguslikud protsessid nii Venemaal kui ka Eestis on jõudnud lõpule ning käesoleva aasta märtsist on Peterburi Jaani kirik ametlikult ja täievoliliselt Eesti riigi valduses. Selle on teinud võimalikuks Eesti riigi esindaja, Sihtasutuse Eesti Kontsert ja juriidilises ning kanoonilises mõistes Venemaal registreeritud Ingeri kiriku alluvuses oleva Peterburi Jaani koguduse vahel allkirjastatud kasutusleping, mis annab Jaani kiriku 49 aastaks Eesti Kontserdi haldusesse.

Selgusid "Klassikatähed 2014" finalistid

06 aprill 2014

ETV telekonkursi "Klassikatähed 2014" finalistid on Katariina Maria Kits (viiul), Elina Netšajeva (laul) ja Henri Zibo (akordion). Finaal toimub järgmisel pühapäeval, 13. aprillil kell 18.40