Pirjo Jonas (sopran, Vanemuise teater), Raivo Tarum (zink), Imbi Tarum (klavessiin)

pühapäev 12. 03. 2017 17.00
Tallinn, Kadrioru loss

Kontserdisari ”Helisevad šedöövrid Kadriorus”
Pirjo Jonas (sopran, Vanemuise teater), Raivo Tarum (zink), Imbi Tarum (klavessiin)
Kunstiteos: Tundmatu kunstniku "Doodžide palee Veneetsias"

Pileti hind: 15 €

Osta pilet
Tundmatu autor "Doodžide palee Veneetsias" (18. sajand)
Kavas:
Itaalia 18. sajandi muusika

Üles astuvad kolm vanamuusika asjatundjat. Raivo Tarum on Eesti ainus haruldast instrumenti nimega zink valdav muusik. See on pill, mille kõla peeti varasematel sajanditel inimhäälele kõige sarnasemaks. Kuulda saab omamoodi võistumängu, kus lahingut löövad kaunis Pirjo Jonase sopran ja trompeti, flöödi ja inimhääle kõlaomadusi ühendav zink.
 
Vanemuise teatri koosseisuline solist sopran Pirjo Jonas on õppinud ooperilaulu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris ning tema repertuaar ulatub vanamuusikast kaasaegsete heliloojate loominguni. Ta on osalenud solistina paljude suurvormide ettekannetel, nt. Haydni „Loomine”, Schuberti Missa G-duur, Charpentier’ „Te Deum”, Pergolesi „Stabat mater” ja „Laudate pueri Dominum“, Saint-Saënsi „Jõuluoratoorium”, Mozarti „Vesperae solennes de confessore”, Bachi „Jõuluoratoorium“ ja „Johannese passioon“, Händeli „Messias“ ja „Gloria in excelsis Deo“, Vivaldi „Gloria“ ja „Magnificat“, Kriguli jõuluoratoorium „Jõulujõud ehk miljonäärid 20 aastat hiljem“.
 
Imbi Tarum on üks tuntumaid Eesti klavessiinimängijaid. Imbi on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Amsterdami Kuninglikus Konservatooriumis ning täiendanud end veel mitmete maailmakuulsate klavessinistide meistrikursustel. Ta on mänginud ka ansamblites Hortus Musicus, Tallinna Barokkorkester, Tallinn Baroque ja Corelli Consort. Tänu tihedale kontserttegevusele on Imbi esinenud Enamikus Euroopa maades, Iisraelis, USAs ja Venemaal, lisaks seob teda tihe koostöö Läti ja Leedu barokkmuusikute ning –festivalidega. Imbi on ka tegev Klavessiinisõprade tsunfti esinaisena ning on seeläbi ka Klavessiinifestivali kunstiline juht.
 
Raivo Tarum on õppinud trompetit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on omal käel avastanud kire barokkpillide vastu. Tänaseks mängib ta barokktropetit ja tsinki, olles täiendanud end sel alal veel Baselis ja Haagis. Raivo on mänginud Hortus Musicuses, kelle koosseisus esineti USAs, Iisraellis ja mujal mainekatel festivalidel. Soolokavaga on Raivo jõudnud käia läbi Skandinaaviamaad – Soome, Rootsi ja Norra. Hetkel mängib Raivo ansamblites Tallinn Baroque ja Nordic Pfeifers.

NB
Kontserdipilet võimaldab kontserdi toimumise päeval külastada ka Kadrioru kunstimuuseumi näitusi (Tallinnas).
 
 

Tagasi kontsertide nimekirja