Mirjam Tally autorikontsert

teisipäev 17. 01. 2017 19.00
Tallinn, Kultuurikatel

Kontserdisari “Autoriportreed“
Mirjam Tally autorikontsert

Kammerkoor Collegium Musicale
Dirigent Endrik Üksvärav

Pileti hind: 15 €

Osta pilet
 
Mirjam Tally heliloojaresidentuur Eesti Kontserdi juures lõppeb tema autorikontserdiga, mille keskmes kooriteosed ja viimaste aastate lemmik – elektroonika.

„Töö elektrooniliste väljendusvahenditega on tublisti avardanud mu kõlakujutlust. Minu jaoks on muusikas tähtis värv; kui olin heliloojatee alguses, näis kõige raskem olevat väljuda n.ö temaatilisest raamistikust, luua abstraktsemat, kõlavärvil põhinevat muusikat. Selles vallas oli stuudiotöö tõesti suureks abiks.“
Mirjam Tally

Tally loomingus on kesksel kohal kõla. Tema muusika on tulvil mängulisi kontraste – selles segunevad humoristlik, dramaatiline ja poeetiline kõlakasutus. Viimastel aastatel on Tally loomingus suurenenud orkestriteoste osakaal. Mõnikord kasutab ta oma teostes kunstmuusikas vähemlevinud, Põhjamaade või ka eksootilisi rahvapille (kannel, didgeridoo, tanpura, akordion), käsitledes folkloorset kõlamaterjali modernistliku vabameelsusega. Tally loomingus on tähtsal kohal eesti autorite luuletekstid (Hasso Krull, Elo Viiding, Indrek Hirv).
Mirjam Tally lõpetas Eesti Muusikaakadeemia 2000. aastal Lepo Sumera õpilasena ning täiendas end õpingute ajal Rauno Remme juures elektronmuusika alal. 2006. aasta sügisest elab ja töötab Tally Rootsis Gotlandi saarel Visbys.


Tagasi kontsertide nimekirja