Uudised

Paul Mägi dirigeerib Uppsalas pidulikku aasta alguse kontserti

Uppsala Kammerorkestri peadirigent Paul Mägi juhatab täna õhtul pidulikus õhkkonnas uusaastakontserti uues moodsas Uppsala Kontserdi- ja Kongressihallis, kus on kavas populaarseid numbreid ooperi- ja operetiklassikast.

Priit Kuusk, muusikaajakirjanik 4. jaanuar 2012


Paul Mägi

Eesti dirigent juhib Uppsala Kammerorkestri tööd juba alates 2004. aastast, tutvustades seal ka rootsi ja teiste Põhjamaade ning eesti muusikat.

Tänase pidukontserdi kavasse on Paul Mägi valinud itaalia ooperiaariaid ja säravaid katkendeid operettidest. Kõlamas on sh Giuseppe Verdi ja Giacomo Puccini ooperikatkendid, Ferenc Lehári ja Johann Straussi muusika, niisiis ka muusikat „Boheemist“, „Lõbusast lesest“ või „Nahkhiirest“. Solistideks on Rootsi noored lauljad, Leipzigi Ooperis tegutsev sopran Marika Schönberg ja Stockholmi Folkoperani tenor Daniel Frank.

Kontsert kestab koos vaheajaga umbes kaks tundi ja selle korraldajaks on Uppsala piirkonna kultuuriühing „Musik i Uppland“.

Kevadel tõi Paul Mägi oma orkestriga Uppsalas maailmaesiettekandele rootslanna Anna-Lena Laurini põneva uusteose „The Painter“. Maikuul dirigeeris Paul Mägi tema ja orkestri poolt tellitud Mirjam Tally uusteose „Eclipse“ esiettekannet samas, noor eestlanna ka ise Gotlandi saarelt kohale sõitnud.

Juba 26. jaanuaril seisab Uppsala Kammerorkestri ees taas Eesti dirigent Olari Elts ning sel õhtul tuuakse Rootsi esiettekandele Helena Tulve orkestripala „Anastatica“, mille üks tellijaid on Paul Mägi algatusel ka Rootsi kammerorkester.

Peadirigendi esimene hooajapool on Paul Mägil seljataga Vanemuise teatris Tartus.
Uuel aastal on tal ees Jules Massenet' ooperi „Werther“ esietendus märtsis, samuti juhatab ta Giuseppe Verdi „Trubaduuri“ etendusi, mille ta tõi külalisena lavale juba hooajal 2008/2009 ja kuhu nüüd tuleb üheks peaosaliseks Saksamaal elav noor ooperitäht Liisi Kasenõmm.

Paul Mägi varasematest ametitest väärivad meenutamist töö Rahvusooper Estonia peadirigendina 1995-2002 ning Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri peadirigendina 1990-1994.