Raschèr Saxophone Quartet, Klaaspärlimäng Sinfonietta

neljapäev 05. 02. 2015 19.00
Tallinn, Estonia kontserdisaal

MustonenFest
Raschèr Saxophone Quartet, Klaaspärlimäng Sinfonietta

Klaveriduo Rostislav Krimer ja Paul Badura-Skoda
Dirigent Andres Mustonen

Vähi. “Violet Winds” saksofonikvartetile ja orkestrile (esiettekanne)
Mozart. Kontsert kahele klaverile nr 10 Es-duur, K 365/316a
Boccherini. Sümfoonia d-moll "La Casa del Diavolo", op 12 nr 4
Glass. Kontsert neljale saksofonile (I,IV osa)
Mozart. Fantaasia c- moll K 475

Pileti hind: 20 / 15 eurot

Osta piletTänaõhtusel programmil on kaks tugisammast - Mozarti kahe klaveri kontsert ja Peeter Vähi esiettekanne.

Mozarti kahe klaveri kontsert!
Iga kord kui see teos kontserdilavadel kõlab, on see sündmus. Seda enam just nüüd, kui klaveri taga istub klaverimaailma legend - Paul Badura-Skoda, kelle käsitlus Mozarti igikaunist muusikast on inspireerinud muusikaarmastajaid aastakümneid. Maestro, kelle redigeeritud nootidest on põlvkondade kaupa pianiste kõikjal maailmas Mozartit mänginud. Legendaarse maestro külaskäik Eestisse on on justkui ajastute puudutus, alustas ta ju oma muusikuteed juba pea 8 kümnendit tagasi.

Peeter Vähi oma uue teose Violet Winds kohta:
"Küllap tekib küsimus – miks säärane pealkiri? Iga muusikateose aluseks on mingi idee. Selleks võib olla kirjanduslik tekst, meloodiakäik, harmooniline järgnevus, rütmimuster, kõlakombinatsioon või mis iganes muu fenomen. Violet Winds on saanud inspiratsiooni õ visuaalsest unenäolaadsest kujutluspildist, mille keskmes olid tõepoolest lillakad-violetsed õhuvood. Nii nagu Jules Verne’i tegelaskujud liiguvad ühest romaanist teise, või nii nagu pea kõik Honoré de Balzaci teosed võiks koondada ühise koondpealkirja alla, nõnda ei pretendeeri ka Violet Winds iseseisvale eksistentsile. Teadlikult on sellesse sulandatud meloodiakäike varasemast loomingust, muutes teose üheks „ehitusplokiks“ mu loomingulises "ehitises".

Pole ehk liigne lisada, et tänase kontserdi "kvintett", koosseisus Mozart – Vähi – Badura-Skoda – Krimer – Mustonen on ka varem loomingulist koostööd teinud. Nimelt 2013. aasta sügisel salvestati Leedus CD "Resurrection of Mozart" (ERP, 2014) koos Leedu ja Läti muusikutest moodustatud sümfooniaorkestriga. Ja plaadi keskseks teoseks oli just seesama Mozarti Kontsert kahele klaverile ja orkestrile nr 10 Es-duur, kuid erinevalt tänasest oli Peeter Vähi tol korral "kvinteti" koosseisus plaadiprodutsendi rollis."

Peeter Vähi uues teoses Violet Winds soleerib maailmamainega Rasher Saxophone Quartet, kes on tuntud uue muusika tellija ja esitaja maailma kontserdilavadel. Loodame, et ka tänane esiettekanne jõuab koos kvartetiga paljudele lavalaudadele.

Tagasi kontsertide nimekirja