UudisedVaata veel

news

Müügile tulid piletid Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni suurteose “Aadama passioon” lisaetendusele

20 november 2014

12.-16. mail 2015 Noblessneri Valukojas esietenduva Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni muusikateatrilavastuse “Aadama passioon” piletimüük on olnud nii edukas, et Eesti Kontsert koos Milano tootjafirmaga Change Performing Arts (CPA) korraldavad 14. mail lisaetenduse.

news

Vanemuise kontserdimajas avati näitus

17 november 2014

Vanemuise Kontserdimaja esitleb 10.11.-31.12.2014 psühhoanalüütilise üldtiitliga näitust „Nagu lõhkilõigatud kõrvits“.

16. novembril tähistab Eesti Rahvusmeeskoor oma 70. sünnipäeva.

11 november 2014

Suure kutselise meeskoori loomise idee sündis Gustav Ernesaksal 1942. aastal Jaroslavlis. Maestro soov sai teoks 1944. aasta 16. novembril, kui loodi ENSV Riikliku Filharmoonia Meeskoor. RAM-i esimene avalik esinemine toimus 21. jaanuaril 1945 Ringhäälingus.

Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetajate näitus rändas Jõhvi

07 november 2014

Jõhvi Kontserdimajas tänasest avatud olev näitus „Aja tegemine“ on järg kevadel Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis eksponeeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) lõpetajate näitusele „Valmisolek“. Väljapanek on koostatud TKK kunstide suuna töödest.

Jõhvi Kontserdimaja kino Amadeus, Viru Keemia Grupp AS, Jõhvi Vallavalitsus ja Eesti Filmi Instituut (EFI) kuulutavad taas välja KALJO KIISA nimelise Noore filmitegija stipendiumi konkursi

30 oktoober 2014

Stipendiumi eesmärgiks on toetada noori filmitegijaid, kes on kasutanud oma loomingus Ida-Virumaad. Soovime sellega innustada noori filmitegijaid avastama Ida-Virumaa mitmekesist visuaalset rikkust ja seda filmilindile jäädvustama.

Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni koostööst valmib unikaalne dokumentaal- ja kontsertfilm

29 oktoober 2014

Eesti Rahvusringhäälingu ja Euroopa ühe tuntuma muusikafilmide tootja Accentus Music koostöös valmivad kaks unikaalset filmi: dokumentaal- ja kontsertfilm “Aadama Passioon”, samanimelisest Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni suurteosest. Tele- ja kinoekraanidele jõuavad teosed üle maailma 2015. aasta sügisel.